2020-07-12

Variklio šildytuvai

Pasitaikantys variklio šildytuvo gedimai.

“Gedimas”, kuris yra ne dėl prietaiso kaltės, o kai yra netvarkinga automobilio aušinimo sistema. Nekeistas ilgai antifrizas, susidariusios nuosėdos, patenka į varikliuko skyrių ir šios apnašos po kurio laiko sustabdo siurbliuko varikliuką.
Atsiuntus prietaisą, “gedimas” garantinio metu pašalinamas (išvalomos apnašos) nemokamai, tačiau prieš montuojant šildytuvą antrąkart, reikia pasikeisti antifrizą.
Šis gedimas pasitaiko retai.
Neveikiantis variklio šildytuvo siurbliukas dėl antifrizo nuosėdų

Neveikiantis variklio šildytuvo siurbliukas dėl nuosėdų antifrize

 

Variklio šildytuvo siurbliuko varikliukas

Variklio šildytuvo siurbliuko varikliukas

Varikliuko skyriuje antifrizo gali būti, bet neturi būti apnašų.

Jeigu prietaisą įjungti be aušinimo skysčio (vandens) viduje, jis gali sugesti ir likti be garantijos. Tenas įkaista per kelias sekundes ir neesant skysčiui viduje, termostatas nespėja sureaguot. Tokiu atveju tenas gali būti netgi pradėjęs lydytis.

Blogo nuorinimo pasėkmė – sudegęs ir trūkęs tenas. Sumontuota greičiausiai buvo 5 padėtimi.

Variklio šildytuvo blogos montavimo padėties pasėkmė

Variklio šildytuvo blogos montavimo padėties pasėkmė

Jeigu gedimas ne dėl pirkėjo kaltės, tai šildytuvas pakeičiamas kitu arba sutaisomas, nustačius gedimą.

Variklio šildytuvai garantiniai

Variklio šildytuvai garantiniai

Kiti gedimai:

Sudega ritės. Šildytuvas tuo atveju įkaista labai greitai, o siurbliuko malūnėlis labai lengvai prasisuka. Tokiu atveju tiesiog siunčiamas atgal ir sutvarkomas arba pakeičiamas.

Trūksta ir perdega tenas. Šildytuvas nešildo, bet siurbliukas gali veikti arba neveikti.

Šildytuvas išmuša saugiklius. Tada būtina įsitikinti ar pakanka saugiklio galingumo. Jei taip, tada priežastis gali būti drėgmė elektrinėje dalyje. Jeigu išdžiovinimas nepadeda, reikia siųsti į garantinį. Drėgmė gali papulti ir plaunant variklį (yra ir atsparių drėgmei šildytuvų – brangesni).

Pasitaiko ir siurbliuko mechaninis gedimas, išvalius truputį pasisuka ir vėl nustoja. Padeda įvorių pakeitimas.

Svarbu:

Elektros prekės pagal įstatymą nėra grąžinamos. Išskirtiniais atvejais galiu priimti prekę atgal per 14d, jeigu ji nepraradus prekinės išvaizdos, nesugadinta ar naudota. Tokiu atveju prisideda prekės testavimas po grąžinimo, siuntimo išlaidos, todėl ir pinigų grąžinimas galimas tik dalinis. Kadangi elektros prekės negrąžinamos, tai kartais pasitaiko piktybinių prekės sugadinimų, kad apkaltinti nekokybiška preke ir susigrąžinti visus pinigus. Pavyzdžiui sudeginamas tenas. 2kW šildytuvo teno perdegimo tikimybe yra 3%, t.y. dėl neaiškių priežasčių sudega 1 tenas iš 33, o 1.5Kw tenai sudega tik 1.5%. Kiti būna sudeginti montuojant, permontuojant. Sudegus tenui, dėl neaiškių priežasčių, t.y. gamintojo kaltės, tenas pakeičiamas.  Antrą kartą sudeginus montuojant ar iš karto po montavimo, garantija neteikiama, nes tikimybė antrą kartą pataikyti ant nekokybiško teno yra tas pats, kaip laimėti kazino ant ruletės išridenant tą patį skaičių du kartus iš eilės.

2Kw:

1 : 33 * 1 : 33 = 1 : 1089 (2 tenai pagal tikimybių teorija, tai yra 1 iš 1 089)

1 : 33 * 1 : 33 * 1 : 33 = 1 : 35 937 (3 tenai pagal tikimybių teorija, tai yra 1 iš 35 937)

1.5Kw:

3 : 200 * 3 : 200 = 9 : 40000 (2 tenai pagal tikimybių teorija, tai apytiksliai 1 iš 4 444)

3 : 200 * 3 : 200 * 3 : 200 = 27 : 8 000 000 (3 tenai pagal tikimybių teorija, tai apytiksliai 1 iš 296 296)

Dėl padažnėjusių piktybinių sugadinimų šiuo metu galiu reikalauti sumontuoto šildytuvo nuotraukų arba sudeginus teną, galiu reikalauti, kad šildytuvą sumontuotų mano rekomenduotas meistras ar servisas.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Naujausi komentarai